АНТ-25

Автор | 2023-10-29

АНТ-25 (також відомий як РД — «рекорд дальності») — суцільнометалевий вільнонесучий одноруховий низькоплан з великим подовженням крила. Перший у світі літак, що здійснив трансполярний переліт.

Рекордні польоти

10-12 вересня 1934 року політ замкнутим маршрутом Москва-Рязань-Харків-Москва (командир екіпажу — М. М. Громов, другий пілот — А. І. Філін, штурман — І. Т. Спірін). За виконання цього польоту встановлено світовий рекорд дальності — 12 411 км та всесоюзний рекорд тривалості — 75 годин. Встановлений світовий рекорд не було офіційно оформлено, оскільки СРСР не був членом Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ).

3 серпня 1935 року літак АНТ-25 з екіпажем у складі С. А. Леваневського (командир), Г. Ф. Байдукова (другий пілот) і В. А. Левченко (штурман) зробив спробу здійснити безпосадковий переліт за маршрутом Москва — Північний полюс — Сан-Франциско, про що було урочисто оголошено заздалегідь (встигли навіть випустити пам’ятну поштову марку ), проте після подолання близько 2000 кілометрів у кабіну пілота почало протікати масло. Леваневський повернувся і сів на аеродромі у селищі Кречевиці під Новгородом. Причина витікання виявилася простою: масла в бак налили занадто багато, воно почало пінитися, а його надлишки просочуватися в кабіну.

20 липня 1936 року стартував переліт з Москви на Далекий Схід (командир екіпажу — В. П. Чкалов, другий пілот — Г. Ф. Байдуков, штурман — А. В. Біляков). Переліт протяжністю 9375 км тривав 56 годин до посадки на піщаній косі острова Удд в Охотському морі.

18 червня 1937 року літак АНТ-25 злетів зі Щолківського аеродрому і здійснив безпосадковий переліт за маршрутом Москва — Північний полюс — Сполучені Штати Америки, з приземленням на аеродромі Пірсона у Ванкувері, штат Вашингтон (командир екіпажа — В. П.). Г. Ф. Байдуков, штурман — А. В. Бєляков).

12 липня 1937 року другий літак АНТ-25 злетів зі Щолківського аеродрому і здійснив безпосадковий переліт за маршрутом Москва — Північний полюс — Сполучені Штати Америки, з приземленням на пасовищі поблизу Сан-Джасінто, штат Каліфорнія (командир екіпажу — М. М.). пілот — А. Б. Юмашев, штурман — С. А. Данилін). При виконанні цього перельоту встановлено світовий рекорд дальності по прямій лінії (10148 км) та світовий рекорд дальності по ламаній лінії (11500 км).

Військова модифікація

Військова модифікація АНТ-25 — бойовий літак-бомбардувальник АНТ-36, військове позначення «Далекий бомбардувальник перший» або ДБ-1, випущений малою серією і надійшов на озброєння ВПС РСЧА Літак мав максимальну швидкість 240 км/год.

Креслення

Залишити відповідь