Browning M2

Автор | 2016-08-24

Кулемет Browning M2 або кулемет Browning .50 калібру — великокаліберний кулемет, розроблений наприкінці Першої світової війни Джоном Браунінгом. Був прозваний Ma Deuce або «калібр 50» (англ. fifty-cal). Дизайн має багато офіційних позначень, зокрема для сучасної піхотної модифікації Browning Machine Gun, Cal. .50, M2, HB, Flexible. Цей кулемет ефективний проти піхоти, неброньованого та легкоброньованого транспорту, човнів та літаків на низьких висотах.

Кулемет

Кулемет Browning M2

Різноманітні модифікації цього кулемета широко використовувався армією США з 1920-х років по сьогодні, він використовувався протягом Другої світової, Корейської, В’єтнамської, Іракської та інших воєн. Цей кулемет залишається на озброєнні багатьох країн НАТО та ряду інших країн. Він, з дуже нечисленними модифікаціями, залишається у використанні довше за будь-які інші ручні типи озброєння у США. За конструкцією подібний до кулемета Browning Model 1919.

Широко застосовувався в авіації США під час Другої світової війни (Р-40, P-47, P-51). Рекордною для винищувача є установка восьми кулеметів M2 на винищувачі-штурмовику P-47 Thunderbolt. Захисне озброєння «Літаючої фортеці» B-17, складалося з 13 одиниць M2 Browning.

Куля типу .50 BMG схильна до меншого впливу вітру, в порівнянні з легшими кулями менших калібрів, тому .50 BMG широко застосовується у великокаліберних снайперських гвинтівках.

Залишити відповідь