КВ-1С

Автор | 2016-12-09

КВ-1с — радянський важкий танк періоду Німецько-радянської війни. Абревіатура КВ означає «Клим Ворошилов» — офіційна назва серійних радянських важких танків випуску 1940–1943 гг. Індекс означає «швидкісну» (Скоростную) модифікацію першої серійної моделі.

width=300Броньовий корпус танку зварювався з катаних броньових плит товщиною 75, 60, 40, 30 і 20 мм. Броньовий захист диференційований, протиснарядний. Броньові плити лобової частини машини встановлювалися під раціональними кутами нахилу. Обтічна башта являла собою броньовий виливок складної геометричної форми, її борти товщиною 75 мм розташовувалися під кутом до вертикалі для підвищення снарядостійкості. Лобова частина башти з амбразурою для гармати, утворена перетином чотирьох сфер, відливалася окремо і зварювалася з рештою бронедеталей башти. Маска гармати являла собою циліндричний сегмент гнутої катаної бронеплити і мала три отвори — для гармати, спареного кулемета і прицілу. Товщина броні маски гармати і лобу башти досягала 82 мм башта встановлювалася на погон діаметром 1535 мм в броньовому даху бойового відділення і фіксувалася захватами щоб уникнути звалювання при сильному крені або перекиданні танка. Погон башти розмічають в тисячних для стрільби з закритих позицій. Командир машини мав литу наглядову башточку з товщиною вертикальної броні до 60 мм. Посадка і вихід екіпажу робилися через два круглих люки: один у башті над робочим місцем заряджаючого і один на даху корпусу над робочим місцем стрільця-радиста. Корпус також мав днищевой люк для аварійного покидання екіпажем танка і ряд люків, лючків і технологічних отворів для навантаження боєкомплекту, доступу до горловини паливних баків, інших вузлів і агрегатів машини.

Основним озброєнням КВ-1с була гармата ЗІС-5 калібру 76,2 мм. Гармата монтувалося на цапфах в башті і була повністю урівноважена. Сама башта із гарматою ЗІС-5 також була врівноваженою: її центр мас розташовувався на геометричній осі обертання. Гармата ЗІС-5 мала вертикальні кути наведення від −5 до +25°. Постріл проводився за допомогою електроспуска, а також ручного механічного спуску. Боєкомплект гармати становив 114 пострілів унітарного заряджання. Постріли укладалися в башті і вздовж обох бортів бойового відділення. На танку КВ-1с встановлювалися три 7,62-мм кулемети ДТ: спарений з гарматою, а також курсовий та кормовий в кульових установках. Боєкомплект до всіх ДТ становив 3000 патронів. Ці кулемети монтувалися таким чином, що при необхідності їх можна було зняти з установок і використовувати поза танком. Також для самооборони екіпаж мав кілька ручних гранат Ф-1 і іноді забезпечувався сигнальним пістолетом.

КВ-1с оснащувався чотиритактним V-подібним 12-циліндровим дизельним двигуном В-2К потужність якого становила 600 к. с. (441 кВт). Пуск двигуна забезпечувався стартером СТ-700 потужністю 15 к. с. (11 кВт) або стисненим повітрям з двох резервуарів ємністю 5 л у бойовому відділенні машини. КВ-1с мав щільну компоновку, при якій основні паливні баки об’ємом 600–615 л розташовувалися і в бойовому, і в моторно-трансмісійного відділення. Танк також оснащувався чотирма зовнішніми додатковими паливними баками загальною ємністю 360 л, не пов’язаними з паливною системою двигуна.

Ходова частина танка КВ-1с зберегла всі технічні рішення аналогічного вузла танка КВ-1, проте ряд деталей був зменшений в розмірах з метою зменшення загальної маси танка. Підвіска машини — індивідуальна торсіонна для кожного з 6 суцільнолитих двосхилих опорних катків діаметра 600 мм на борт. Опорні катки були двох видів: з отворами круглої форми, встановлені на більшості КВ-1с і з отворами трикутної форми, більшого розміру (вирізи полегшення розташовувалися між променями-ребрами ковзанок). Дані катки були встановлені на КВ-1с колони «Московський Колгоспник». Навпроти кожного опорного катка до бронекорпусу приварювалися обмежувачі ходу балансирів підвіски. Зачеплення — цівочне, вінці — знімні. Верхня гілка гусениці підтримувалася трьома підтримуючими катками на борт. Механізм натягу гусениці — гвинтовий; кожна гусениця складалася з 86-90 одногребневих траків шириною 608 мм. У порівнянні з танком КВ-1 ширина гусениці була зменшена на 92 мм.

Залишити відповідь