Адольф Галланд

Автор | 2024-02-18

Галланд Адольф (нім. Adolf Josef Ferdinand Galland; 19 березня 1912, Вестергольт, Північний Рейн-Вестфалія — 9 лютого 1996, Обервінтер) — німецький пілот-ас, один з організаторів та керівників Люфтваффе, генерал-лейтенант авіації.

У 1934 р. був призваний до армії. При створенні Люфтваффе був приписаний до другої групи винищувачів Ріхтгофена. На весні 1937 р. здійснив свої перші бойові вильоти в Іспанії на підтримку генерала Франко. Там він літав на літаку He 51s.

Іспанський період Галланда сформував його як пілота-винищувача. Він брав участь у вересневій кампанії у Польщі, зробивши на двомоторному літаку Henschel Hs 123 50 бойових вильотів, за які був нагороджений Залізним хрестом і підвищений до звання капітана авіації. Але не Залізний хрест і не підвищення по службі радували Галланда. По-справжньому потішило його переведення в авіакрило літаків Messerschmitt Bf 109.

Свій перший бойовий виліт на Messerschmitt Bf 109 він зробив під час війни з Бельгією. 12 травня 1940 р. майбутній генерал здобув свою першу перемогу в повітряному бою. Ближче до вечора того ж травневого дня він збив ще 2 літаки. Це були англійські Hurricane. За активну участь у війні проти Англії 18 липня Адольфу Галланду було присвоєно звання майора.

До вересня Адольф Галланд збив 40 ворожих літаків, ставши одним із провідних німецьких асів. Йому вручили Лицарський залізний хрест. Через місяць він отримав почеснішу нагороду — Лицарський хрест із дубовим листям. Вручав його Галланду особисто Адольф Гітлер.

В останній тиждень війни, літаючи на Ме-262, Галланд здобув свої останні перемоги, збивши два бомбардувальники союзників Martin B-26 Marauder з ракетами Р4М під Ландсбергом. Поранений у бою, він закінчив війну в госпіталі і був згодом направлений до табору для військовополонених.

  • Bf 109E Галланда — єдиний у світі винищувач з автомобільним прикурювачем у кабіні.
  • Особистим знаком на літаку Галланда було зображення Міккі Мауса з сигарою, сокирою і пістолетом.
  • 27.2.1932 встановив національний рекорд польоту на планері — понад 2 години в повітрі.

Залишити відповідь