Люфтваффе

Автор | 2018-08-02

Luftwaffe

Повітряні сили Німеччини або Люфтваффе (нім. Luftwaffe — повітряна зброя) — назва німецьких повітряних сил у складі рейхсверу, вермахту і бундесверу.

Перша світова війна

Cross-Pattee-Heraldry.svgЗ появою військової авіації попередник Люфтваффе «Імперська військово-повітряна служба» (Luftstreitkräfte) була організована в 1910 році. Військові мали намір використовувати авіацію перш за все для розвідки на підтримку армії на землі, так само як повітряні кулі були використані протягом Франко-Прусської Війни 1870—1871 рр. До початку 1918 р. на літаках Німеччини і Австро-Угорщини була використана емблема ордену Залізного хреста. За Версальським договором Імперська військово-повітряна служба була розпущена і літаки були знищені.

Міжвоєнний період

У зв’язку з забороною на існування військово-повітряних сил в Німеччині військові пілоти мали тримати своє тренування в таємниці. З 1924 по 1933 рр. в Липецьку (СРСР) провадилось тренування німецьких пілотів на літаках радянського, нідерландського і німецького виробництва.

Люфтваффе мало добру можливість випробувати пілотів, авіацію і тактику в Іспанській Громадянській Війні 1936—1939, коли Легіон Кондора був відправлений до Іспанії на підтримку анти-республіканського повстання під проводом Франціско Франко.

Друга світова війна

Luftwaffe roundel WW2.pngПеред початком війни, Люфтваффе була одною з найсучасніших, наймогутніших і найдосвідченіших військових авіацій у світі. Люфтваффе мало перевагу у літаках перед суперниками. Військово-повітряні сили були невід’ємною частиною доктрини Бліцкригу. Використання пікіруючих бомбардувальників Ju 87 «Штука» (нім. Stuka) для підтримки армії і переважаючих сил тактичних винищувачів були ключами до декількох ранніх успіхів. Месершміт Bf 109 був найбільш різностороннім винищувачем, і його було проектовано коли біплани були ще стандартом. Фокке-Вульф Fw 190 вважається найкращим німецьким винищувачем Другої світової війни. Влітку і восени 1940 р, Люфтваффе програло битву над Британією, першу цілком повітряну битву, що стала першою поразкою Німеччини. Вслід військовим невдачам на Східному фронті, від 1942 року у Люфтваффе почався поступовий занепад. Авіація союзників стала переважати німецьку кількістю. Під кінець війни Люфтваффе не було більше головним чинником, і незважаючи на постачання удосконалених літаків, таких як Месершміт Me262 і Me163, боєздатність сил падала через нестачу палива, недостатність виробничих потужностей і відсутність навчених пілотів.
Бойові дії в Польщі дали зрозуміти, що в той час як стандарт камуфляжу 70/71 Bf 109 під час війни був більш ніж достатнім для приховування на землі, це не стосувалося повітряних боїв. В результаті, узимку 1939-40 рр. були проведені численні польові випробування з метою знайти відповідну заміну з використанням різних комбінацій кольорів Grungrau (aka RLM) 02, 70 та 71. Успішний результат цих випробувань призвів до нового камуфляжу 02 і 71, який вважався більш практичним для боротьби повітря-повітря, ніж попередня схема. Відповідно було видано замовлення, згідно з яким 02 замінить Black-Green 70 у шаблоні. Разом з тим, демаркація нижньої поверхні Блакитний 65 була збільшена в висоту, щоб охопити приблизно три чверті сторони фюзеляжу, включаючи всю вертикальну поверхню хвоста. Незважаючи на те, що ця зміна ефективно обмежувала верхні кольори у строгому плані літака, фактична висота демаркації значно варіювала між літаками, найбільш помітно на задньому фюзеляжі між задньою частиною капота і базою плавця.

RLM кольори L.Dv. 521/1 (листопад 1941 року)

Sturzkampfgeschwader 77 (StG 77) — пікерувально-бомбардувальне авіакрило Люфтваффе Нацистської Німеччини часів Другої Світової війни, було сформоване 1 травня 1939 року. I Група створена в Бжеґу (місто в південно-західній Польщі, на річці Одра), II Група – у Бреслау-Шенгартен (нім. Breslau-Schöngarten) (нині Вроцлавський аеропорт імені Коперника). III Група було сформована з II Групи Kampfgeschwader 76 9 липня 1940 року.
Розташована в районі Шербур StG 77 брала участь у ранніх етапах Битви за Британію (англ. Battle of Britain), зазнала великих втрат у машинах та досвідчених пілотах.

Холодна війна

Люфтваффе було розпущено в серпні 1946 року.

Люфтваффе було створено знов після приєднання ФРН до НАТО у 1955 р. Більшість літальних апаратів, які використовувало Люфтваффе, було розроблено в США і виготовлено в Німеччині за ліцензією. На фюзеляжі літаки мали знак залізного хреста, на кілі — зображення прапора ФРН.

Об’єднання Німеччини

Bundeswehr Kreuz.svgВійськово-повітряна служба НДР (нім. Luftstreitkräfte der NVA) була приєднана до Люфтваффе після об’єднання Німеччини у жовтні 1990. Через те, що в НДР стояли на озброєнні літаки виробництва Східного блоку, такі як Су-17, МіГ-21, МіГ-23 і винищувачі МіГ-29, більша частина обладнання яких була не сумісна з західнонімецької обладнанням НАТО, тому вони були виведені з експлуатації і продані або передані новим членам НАТО в Східній Європі, таким як Польща і країни Балтії.

Залишити відповідь