Focke Wulf Fw 190D-9 Ганса Дортенманна

Автор | 2024-02-04
Focke Wulf Fw 190 D-9, пілотований обер-лейтенантом Гансом Дортенманном (Hans Dortenmann), 14./JG 26, Варрльбуш/Німеччина (Varrlbusch/Germany), 28 березня 1945 року

Цього дня обер-лейтенант Дортенманн з десятком “Дорів” (Dora) з IV/JG 26 збив “Темпести” (Tempests) з ескадрильї RAF №56. Два “Темпести” були збиті, один – Дортенманном, а інший – унтерофіцером Хайном. Один з “Темпест” належав старшому сержанту Стенлі Шепарду (Stanley A Shepherd), який розбив свою машину біля Шунреверда в Нідерландах. Двоє місцевих жителів підійшли до британського пілота, щоб сховати його, але пілот відмовився, оскільки хотів повернутися до літака, щоб забрати свою зброю. Коли він повертався назад, прибула група німецьких солдатів, які перебували на сусідній радіолокаційній станції, і Шепарда заарештували, а згодом розстріляли.

Наступного дня Дортенманн був призначений штабс-капітаном 3./JG 26 першої групи. Він був нагороджений Ріттеркройцем 20 квітня за 35 перемог. За цей період він також здійснив 28 наземних бойових вильотів, в результаті яких було знищено транспортний планер, два літаки, один бронеавтомобіль, сім вантажівок, три бронетранспортери і позицію ААА. Свій останній бойовий виліт на війні Дортенманн здійснив 27 квітня і збив радянський Як-3 над Берліном. У 150 бойових вильотах він здобув 38 перемог, з них 16 перемог на Східному фронті і ще 22 на Західному. На цьому Fw 190D-9 він здобув 18 перемог, в тому числі над шістьма P-51 “Мустангами” і п’ятьма “Темпестами”, що робить його найуспішнішим пілотом-винищувачем цього типу.

Залишити відповідь