Mark IV

Автор | 2016-12-04

Mark IV (Mk IV)— британський важкий танк часів Першої світової війни. Як і попередні британські танки, випускався в двох модифікаціях, що відрізнялися між собою озброєнням: «самець» (англ. male) — зі змішанним кулеметно-гарматним озброєнням та «самиця» (англ. female) — з суто кулеметним озброєнням.

Mark IV

Mark IV

Основні параметри
екіпаж, осіб — 8
довжина, мм — 7930
ширина, мм — 3900 («male»)
— 3300 («female»)
висота, мм — 2610
кліренс, мм — 406
Броня
лоб корпусу, мм/град. — 16
борт корпусу, мм/град. — 12
дах корпусу, мм/град. — 8

На танках Mk IV вперше з’явилися кулемети «льюіс», які мали повітряне охолодження ствола замість водяного, як в кулеметів «віккерс».

На більш пізніх моделях встановлювалися кулемети «гочкіс», що були позбавлені цієї вади, та гармата зі стволом скороченим з 40 до 23 калібру.

Паливні баки розміщувалися поза корпусом між задніми гілками гусениць. Пальне подавалося під тиском, на вихлопну трубу поставили глушник. Ланцюгову передачу до ведучих колес прикрили від бруду, гусениці зробили ширшими. Покращили смотровий прилад механіка-водія: він став представляти собою броньовану перфовану плиту, яка забезпечувала більш ефективний захист від куль і рикошетів. Перші танки прибули на фронт в квітні 1917 року і вже 7 червня отримали бойове хрещення в бою за Мессін. В листопаді того ж року велика кількість цих танків (460 одиниць) узяли участь в бою при Камбре. Усього було випущено 1015 танків Mk IV. Їх виробництво припинилося в грудні 1917 року у зв’язку з появою Mk V.

Залишити відповідь